słowo Boże

11.06.2023 r. – X NIEDZIELA ZWYKŁA R.L.

X NIEDZIELA ZWYKŁA R.L.

Składam serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenie procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, dziękuję ministrantom, lektorom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzieciom pierwszokomunijnym, dziękuje żołnierzom z Pułku Reprezentacyjnego za nagłośnienie. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

W oktawie Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie, po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek wspomnienie 108 męczenników z czasów II wojny światowej, wśród nich także bł. Ks. Władysława Miegonia, kapelana Wojska Polskiego, zamęczonego w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau.

We wtorek, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie przy grocie Matki Bożej

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów w środę i w czwartek o godz. 19:00.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna do 4. ołtarzy wokół kościoła, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.

W ten piątek nie obowiązują przepisy postne o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, świadków i najbliższych w piątek od godz. 17:00-18:30

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające

Bierzmowanie w sobotę podczas Mszy św. o godz. 10:00.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 16:00.