NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Categories: Aktualności, Ogłoszenia parafialne

04.06.2023 r. – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Dzisiaj Kościół przeżywa Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy cześć, chwałę i uwielbienie Bogu, Który jest Wspólnotą: Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego, Bogu obecnemu w Trzech Osobach ale w jednej i nieoddzielnej naturze.

Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Dzisiaj po każdej Mszy św., z racji Dnia Dziecka, będą do nabycie kremówki. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Scholi i ministrantów.

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane codziennie, po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy.

Msza św. w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących i za zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek o godz. 18:00, o 17:30 różaniec za zmarłych.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek, po wieczornym nabożeństwie.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:15. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

W oktawie Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św., procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00 – 18:00, o 17:45 koronka do Bożego miłosierdzia.

W ten piątek nie obowiązują przepisy postne o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 9:00.

Zapisy na pielgrzymkę autokarową do Wilna, Kowna i Trok w dn. 8-11. września do 16 czerwca. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra.