Categories: Aktualności Leave a comment

BIERZMOWANIE 2022

W sobotę 11 czerwca 2022 r. w Naszej Parafii J. E. Bp Wiesław Lechowicz – Biskup Polowy udzielił sakramentu bierzmowania 60 osobom. Większość bierzmowanych stanowiła młodzież licealna, która regularnie przygotowywała się do tego sakramentu, natomiast kilka osób odbyło przygotowania indywidualne. W gronie kandydatów byli zarówno podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej jak i licealiści z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego .

Po rozpoczęciu Mszy św. ksiądz proboszcz płk Andrzej Piersiak podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie, przywitał obecnych na uroczystości kandydatów, ich najbliższych oraz koncelebrujących Eucharystię kapłanów. Rodzice kandydatów również podziękowali ks. Biskupowi za przybycie i troskę duszpasterską. W homilii Ordynariusz wskazywał na potrzebę bycia autentycznym świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie.

Na zakończenie Ksiądz Biskup stanął do pamiątkowego zdjęcia i wręczył obrazki z pasterskim błogosławieństwem.

Tekst: XTM
Foto: studio foto.zee.pl