Pięćdziesiątnica
Categories: Aktualności, Ogłoszenia parafialne

28.05.2023 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj Kościół przeżywa Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wydarzenie Pięćdziesiątnicy dało początek działalności Kościoła. Ten sam Duch Święty nadal działa w Kościele i poprzez Kościół, prowadzi Go, umacnia,  a jednocześnie czuwa „aby bramy piekielne Kościoła nie przemogły” /Mt 16,18/

Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny.

Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wystrój kościoła oraz za złożone ofiary na zakup kolejnego ołtarza na Boże Ciało. Bóg zapłać.

Nabożeństwa majowe, a od czwartku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie,  po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

W środę święto Nawiedzenia NMP.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po wieczornej Mszy św.  połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i I. sobota miesiąca.

W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:00-18:30.  W tym samym czasie spowiedź dzieci i ich najbliższych przed rocznica Komunii św.

Dzieciom z klasy III i IV oraz kandydatom do bierzmowania przypominamy  o comiesięcznej spowiedzi.

Księża odwiedzą chorych z Komunia św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00,  o 17:45 koronka do Bożego miłosierdzia.

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę, po porannej Mszy św.

Msza św. w rocznicę I. Komunii św. dla dzieci z klasy IV w sobotę o godz. 10:00.

W przyszłą niedzielę, z racji Dnia Dziecka, będą rozprowadzane kremówki. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd Scholi  i ministrantów.