Wjazd Jezusa do Jerozolimy
Categories: Aktualności, Ogłoszenia parafialne

02.04.2023 r. – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa a jednocześnie Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, czas bezpośredniego przygotowania do celebrowania najważniejszych wydarzeń zbawczych męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

Od poniedziałku do środy możliwość spowiedzi od godz. 17:00-18:30.

Msza św. za zmarłych w czyśćcu cierpiących i za zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek o godz. 18:00, o 17:30 różaniec za zmarłych.

Wydawanie darów dla potrzebujących we wtorek od godz. 16:30 – 18:00

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Możliwość adoracji do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Droga krzyżowa o godz. 15:00 i 17:30. Nabożeństwo adoracji krzyża o godz. 18:00, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Możliwość adoracji do godz. 22:00.

Z racji I. piątku księża odwiedzą chorych z Komunią św.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. osoby od 14 roku życia są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zaś osoby 18-60 roku życia dodatkowo obowiązuje post ilościowy: jeden posiłek do syta i dwa lekkie. W tym dniu nie ma żadnych dyspens.

WIELKA SOBOTA pamiątka zstąpienia Chrystusa Pana do otchłani.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8:00-14:00, co pół godziny i o godz. 16:00

Ministranci tradycyjnie będą rozprowadzać wodę święconą.

Wigilia Paschalna, nabożeństwo poświęcenia ognia i wody o godz. 19:00. Zabierzmy na to nabożeństwo świece.

NIEDZIELA WIELKANOCNArezurekcja o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – porządek Mszy św. jak w niedzielę.