Categories: Aktualności

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 święty Jan Paweł II odszedł do domu Ojca

2 kwietnia 2005 r. zmarł papież Jan Paweł II. Jego pontyfikat był wyjątkowy nie tylko dla Polaków – zmienił oblicze świata. Przyczynił się bowiem do upadku systemu komunistycznego w Europie.

Na pięć lat przed śmiercią dopisał w testamencie: „W miarę jak zbliża się kres mego ziemskiego życia, wracam pamięcią do jego początku, do moich Rodziców, Brata, Siostry (której nie znałem, bo zmarła przed moim narodzeniem), do wadowickiej parafii, gdzie zostałem ochrzczony, do tego miasta mojej młodości, do rówieśników, koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej, z gimnazjum, z uniwersytetu, do czasów okupacji, gdy pracowałem jako robotnik, a potem do parafii w Niegowici, i krakowskiej św. Floriana, do duszpasterstwa akademickiego, do środowiska…, do wielu środowisk… w Krakowie, w Rzymie… do osób, które Pan mi szczególnie powierzył – wszystkim pragnę powiedzieć jedno: »Bóg Wam zapłać«!”.