23.10.2022 r. – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA R.L.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Tematem tegorocznego Orędzia papieża Franciszka  są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach, którzy głoszą Chrystusową Ewangelie na całym świecie.

W ubiegłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 4717,90 zł.  „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Dziękujemy także za ofiary złożone na fundusz scholi  i ministrantów.

Nabożeństwo różańcowe, codziennie po wieczornej Mszy św.

Kartki wypominkowe można składać do skarbony, która stoi na stoliku bądź bezpośrednio do księży w kancelarii lub w zakrystii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po wieczornej Mszy św. w czasie nabożeństwa różańcowego

• W piątek przypada święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00,  o 17:45 koronka do Bożego miłosierdzia.
  • Zmiana tajemnic różańcowych w piątek, po wieczornej Mszy św.

Pięcioosobowa rodzina z Ukrainy poszukuje dwupokojowego mieszkania. Są w stanie zapłacić 2000,- zł.

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
• w piątek 28.10 Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza