16.10.2022 r. – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA R.L.

Dzisiaj przypada 44. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolice Piotrową.

Z racji „Dnia Papieskiego” we wszystkich kościołach w Polsce jest prowadzona zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tj. na Fundusz wsparcia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
Schola i ministranci tradycyjnie już w tym dniu rozprowadzają kremówki. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na ich wakacyjny wyjazd. „Bóg zapłać” za wsparcie.

Na podstawie danych zebranych w ubiegłą niedzielę we Mszach św. w naszym kościele uczestniczyło 1737 osób (830 mężczyzn i 907 kobiet), 665 osób przyjęło Komunię św.

• Kartki wypominkowe można składać do skarbony, która stoi na stoliku bądź bezpośrednio do księży w kancelarii lub w zakrystii.
  • Nabożeństwo różańcowe, codziennie po wieczornej Mszy św.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po wieczornej Mszy św. w czasie nabożeństwa różańcowego
  • Spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek o godz. 19:00, zaprasza ks. Paweł.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17,45 koronka do Bożego miłosierdzia.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Krzysztofa w piątek o godz. 18,30.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Pawła w niedzielę o godz. 16,45.

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
• w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego,
• we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty, święto patronalne służby zdrowia,