11.12.2022 r. – III NIEDZIELA ADWENTU

III  NIEDZIELA  ADWENTU

Przeżywamy czas rekolekcji adwentowych, które głosi  O. Marian Zawada, karmelita. Dzisiaj już III niedziela Adwentu, nazywana Niedzielą Gaudete, stąd też różowy kolor szat liturgicznych.

Zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie w ubiegłą niedzielę wyniosła 3148,- zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na zakup darów na święta dla osób potrzebujących pomocy z naszej parafii.

Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy z lampionami.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia u Pana Piotra, organisty bądź u Pana Karola, kościelnego.

Są również świece na stół wigilijny.

Zakończenie rekolekcji w poniedziałek. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00              połączone z obrzędem przyjęcia szkaplerza. Ofiary składane w poniedziałek będą przeznaczone na rekolekcje.

Od poniedziałku do soboty  możliwość spowiedzi od godz. 17:00-18:00.

Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w środę, po wieczornej Mszy św.

Spotkanie Koła biblijnego w czwartek o godz. 18:30. Zaprasza ks. Paweł.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego miłosierdzia.

Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek o godz. 18:30.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Krzysztofa, w piątek o godz. 18:30.

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:00, dla ministrantów o godz. 10:00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Pawła, w niedzielę o godz. 16:45.

Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcieliby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty w domach. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9:00.

W tym tygodniu odeszła do Pana :

Śp. Irmina Klecha

„Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”