Matka Boża z Lourdes, Światowy dzień Chorego
Categories: Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj, 11. lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy dzień Chorego. W swoich modlitwach polecajmy wszystkich chorych w naszych domach i szpitalach a także tych, który im na co dzień posługują. Msza św. w intencji chorych z naszej parafii o godz. 13:15. Podczas tej Mszy św. będzie udzielany także sakrament chorych. 

 

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek, po wieczornej Mszy św. 

 

W środę rozpoczyna się Wielki Post. 

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 19:30.

Po Mszy św. o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w środę popielcową odbędzie się zbiórka do puszek po każdej Mszy Świętej na rzecz solidarności z ofiarami wojny na Ukrainie.          

W środę popielcowa obowiązuje post ścisły: osoby od 14 roku życia są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zaś osoby od 18-60 roku życia obowiązuje dodatkowo post ilościowy: jeden posiłek do syta i dwa lekkie. W tym dniu nie ma żadnych dyspens. 

 

Droga krzyżowa w piątek o godz. 7:30 i 18:30

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poświęcenie i wręczenie książeczek dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I. spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę (18. lutego) podczas Mszy św. o godz. 12:00.               

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15. 

 

W następnym tygodniu, we wtorek 20. lutego, rozpocznie się w naszym kościele kurs przedmałżeński.