słowo Boże

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

II niedziela Wielkiego Postu, tzw. Niedziela „Ad Gentes” jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami  pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Celem tego dnia jest wspieranie polskich misjonarzy w ich posłudze, a także upowszechnianie informacji o działalności polskich misjonarzy. Obecnie w 100 krajach na całym świecie, na 5-ciu kontynentach posługuje blisko 2 tysiące polskich misjonarzy, najwięcej w Afryce i Ameryce południowej. Wśród misjonarzy są księżą, zakonnicy, zakonnice oraz osoby świeckie.

Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone jako wsparcie dla misjonarzy. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:15.

Droga krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17:00.

Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek, 1. marca przypada Narodowy Dzień Pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”. Program obchodów na terenie Bemowa jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca.

W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Dzieciom z klasy IV  i kandydatom do bierzmowania przypominamy o comiesięcznej spowiedzi.

Księża odwiedzą chorych z Komunią św.

Droga krzyżowa w piątek o godz. 7:30 i 18:30

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę, po Mszy św. o godz. 7:00.