Fundacja Litle by little

Fundacja little by little

FUNDACJA LITTLE BY LITTLE ZAPRASZA NA WSPÓLNE WYPIEKI

Fundacja Little by little, czyli inaczej Krok po kroku

Zapraszamy sąsiadów oraz parafian z dziećmi na Spotkanie Świąteczne, które odbędzie się w przyszłą sobotę 9 grudnia o godz. 11:00 w domu fundacji pod lasem na Grotowska 25 na wspólne dekorowanie choinki, pieczenie i ozdabiania pierników, tworzenie upominków między innymi stroików oraz kartek świątecznych.

Zapewniamy świąteczną domową atmosferę, pachnące wypieki i ciepłą aromatyczną herbatę!

Nasze wspólne prace i wyroby będą przeznaczone na kiermasz w kolejną niedziela 17.12.2023 a środki z niego pozyskane zostaną przekazane na rzecz podopiecznych fundacji.

Kiermasz już w następną niedzielę 17 grudnia świąteczny pod kościołem Parafii Wojskowo-Cywilną pw. Matki Bożej Ostrobramskiej na Starym Bemowie

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce aby go normalnie traktować”

Anna Dymna

Fundacja Little by Little powstała z głębi serca. Jestem matką sześcioletnich bliźniąt – Grzesia i Zosi, która przyszła na świat z nieoczekiwanym bagażem – dodatkowym chromosomem 21 pary. Od samego początku rozwój Zosi był (i nadal jest) wspierany przez doświadczonych terapeutów z różnych dziedzin (fizjoterapia, logopedia, integracja sensoryczna i wiele innych). Obserwując jak rosną moje pociechy wiem, że nie tylko terapia ukierunkowana na rozwój ruchowy i emocjonalny jest ważna (choć bez niej nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy) ale również to, aby moja córka rozwijania swoje możliwości, zaspokajała potrzeby, by móc w przyszłości odnaleźć się jak najlepiej w społeczeństwie.

Niektórzy patrzą na niepełnosprawność tylko przez pryzmat deficytów. A Zosia… próbuje nieustannie doganiać swojego brata bliźniaka. Jest pogodną dziewczynką, która lubi gotować, pływać, ćwiczyć aikido, grać w gry planszowe i czytać Kicie Kocie. Robi to, co wiele dzieci w jej wieku! Dlatego fundacja stawia sobie zadanie zdjęcie maski niepełnosprawności i wsparcie rodziców oraz otoczenia w głębszym spojrzeniu na dziecko, tak by dostrzec wnętrze, cechy charakteru, a przede wszystkim…możliwości. Chcemy by dzieci, także te z niepełnosprawnością miały szansę doświadczać życia takiego jak my wszyscy. Jestem człowiekiem, mam możliwości ! – to motto fundacji. Nasze działania mają na celu przełamywanie barier w spostrzeganiu niepełnosprawności oraz przez wykonywanie zaplanowanych czynności wspierających i wspomagających rozwój, umożliwić dzieciom i jego rodzicom realizację kroków zmierzających do poprawy jakości życia. Chcemy pokazywać możliwości a nie ograniczenia! Taki pogląd na niepełnosprawność wtapia się w nurt psychologii pozytywnej. To podejście wzmacnia nas rodziców ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na aspekt rehabilitacyjny naszych dzieci!

Little by Little wspólnie z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością może tworzyć wspaniałe miejsce, w którym będzie dużo ciepła, miłości, pełna akceptacja i nieskończona ilość pomysłów do zrealizowania krok po kroku. Dołącz do nas! Razem możemy dać naszym dzieciom więcej!

Marta Wiszniewska

NUMER KONTA FUNDACJI