ADWENT AD 2023 PARAFIA BOERNEROWO
Categories: Aktualności, Ogłoszenia parafialne

ADWENT

Zmieniony wystrój kościoła to widzialny znak, że w liturgii rozpoczął się nowy czas. Pierwsza niedziela adwentu to jednocześnie początek nowego roku liturgicznego, którego hasłem przewodnim będzie wezwanie : „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Sobór Vat. II uczy: „Spodobało się Bogu zbawiać ludzi nie pojedynczo, ale tworząc z nich lud, który by Go poznawał w prawdzie i zbożnie Mu służył”. (KK9)

Przeżywany okres adwentu to jednocześnie i historia i teraźniejszość, to czas wspominania, kiedy to „naród kroczący w ciemności” oczekiwał wypełnienia się obietnicy zapowiadającej nadejście Zbawiciela, to czas przygotowania do świętowania pamiątki Bożego Narodzenia, ale to także czas naszego osobistego przygotowania do spotkania z Panem Bogiem u końca życia, kiedy to staniemy przed Bogiem twarzą w twarz, aby każdy zdał rachunek … ( Rz 14), bo i my „od Boga wyszliśmy i do Boga powracamy”, /św. Augustyn/ stąd ciągle aktualne wezwanie: „czuwajcie!”.

W okresie adwentu zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7:00.