I NIEDZIELA ADWENTU

19.03.2023 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

IV niedziela Wielkiego Postu to tzw. „Niedziela Laetare”, niedziela radości, stąd też różowy kolor szat liturgicznych. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż.

Dzisiaj, Mszą św. o godz. 12:00 rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 150 a o godz. 19:30 dla uczniów Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego oraz studentów WAT.

W poniedziałek i we wtorek dalszy ciąg rekolekcji szkolnych:

• o godz. 9:00 uczniowie szkoły Podstawowej nr 150, klasy V- VIII,
  • o godz. 11:00       uczniowie szkoły Podstawowej nr 150, klasy I- IV,
  • o godz. 16:00 uczniowie WOLI
  • o godz. 19:30 studenci WAT (w poniedziałek Klub WAT, we wtorek w kościele)

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:

• Droga krzyżowa dla dzieci – w środę, o godz. 17:30
  • Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek, o godz. 7:30 i 18:30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.

W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przeniesiona z niedzieli.

Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po Mszy św. o 18:00

Duszpasterstwo WAT zaprasza do udziału w drodze krzyżowej w Palmirach w czwartek o godz. 16:00.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.

W piątek Mszą św. o godz. 18:00 i 19:30 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Po Mszy św. o godz. 19:30 rozpocznie się nocna droga krzyżowa. Zapisy dla chętnych u ks. Piotra.

W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7:00, 9:00 (dla osób chorych i starszych połączona z sakramentem dla chorych i 18:00. Po każdej Mszy św. będzie możliwość dokonania duchowej adopcji dziecka poczętego. W sobotę możliwość spowiedzi od 16:00-18:00.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na zakup darów na święta dla potrzebujących pomocy z naszej parafii.