24.05.2026r.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Duch Święty
 

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zstąpienie Ducha Świętego na apostołów rozpoczęło publiczną działalność Kościoła. Ten sam Duch Święty nadal działa w Kościele i poprzez Kościół, ożywia Go, uświęca i dalej prowadzi dzieło zbawienia człowieka.

Schola i ministranci informują, że po odliczeniu kosztów zakupu kremówek w ubiegłą niedzielę na wakacyjny wyjazd zebrali 9 500,- zł. „Bóg zapłać” za okazaną życzliwość i wsparcie.

 

Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św.

 

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w „białym tygodniu” od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.

 

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

 

We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia: zdrowia, radości z dzieci i Bożego błogosławieństwa a zmarłym udziału w gronie zbawionych. Jeśli pogoda pozwoli nabożeństwo majowe zostanie odprawione przy grocie Matki Bożej.

 

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem majowym.

 

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź przed I. Komunią dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w piątek:

  • Klasa III D – godz. 16,30,
  • Klasa III E – godz. 17,15,
 

W sobotę uroczystość I Komunii św.

  • Klasa III D – godz. 10:00,
  • Klasa III E – godz. 12:00,
 

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

   Śp. Elżbieta CIEŚLAK, ul. Archimedesa,

   Śp. Danuta Maria KIEŁB, ul. Kaliskiego

  Śp. Piotr STEFAŃSKI , ul. Lazurowa, – /pogrzeb we wtorek, o godz. 12:00/

„Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”