24.05.2026r.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zstąpienie Ducha Świętego na apostołów rozpoczęło publiczną działalność Kościoła. Ten sam Duch Święty nadal działa w Kościele i poprzez Kościół, ożywia Go, uświęca i dalej prowadzi dzieło zbawienia człowieka.
Schola i ministranci informują, że po odliczeniu kosztów zakupu kremówek w ubiegłą niedzielę na wakacyjny wyjazd zebrali 9 500,- zł. „Bóg zapłać” za okazaną życzliwość i wsparcie.
Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św.
Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w „białym tygodniu” od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia: zdrowia, radości z dzieci i Bożego błogosławieństwa a zmarłym udziału w gronie zbawionych. Jeśli pogoda pozwoli nabożeństwo majowe zostanie odprawione przy grocie Matki Bożej.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem majowym.
W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.
Spowiedź przed I. Komunią dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w piątek:
- Klasa III D – godz. 16,30,
- Klasa III E – godz. 17,15,
W sobotę uroczystość I Komunii św.
- Klasa III D – godz. 10:00,
- Klasa III E – godz. 12:00,
W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Śp. Elżbieta CIEŚLAK, ul. Archimedesa,
Śp. Danuta Maria KIEŁB, ul. Kaliskiego
Śp. Piotr STEFAŃSKI , ul. Lazurowa, – /pogrzeb we wtorek, o godz. 12:00/
„Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”