30.05.2026r.
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza. „Bóg zapłać”. Za złożone ofiary zostanie zakupiony kielich do sprawowania Mszy św.
Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane codziennie przez miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św.
Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do udziału w „białym tygodniu” od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
Msza św. w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących i polecanych w wypominkach w poniedziałek o godz. 18:00, o 17:30 różaniec za zmarłych.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem czerwcowym.
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). Msze św. o godz. 7,30, 9:00, 10,30, —- 13,15 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. o godz. 10,30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, dzieci do sypania kwiatów a także dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. W przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz na kwiaty do sypania.
Jak co roku, prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i dekoracji.
W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i I. sobota miesiąca
W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Dzieciom z klasy IV i III
oraz kandydatom do bierzmowania przypominamy o comiesięcznej spowiedzi.
Księża odwiedza chorych z Komunią św.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00-18:00, o 17,45 koronka do Bożego miłosierdzia.
Od piątku przez cały tydzień, po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła
Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynie Bożej Opatrzności.
Minionym tygodniu odeszli do Pana
Śp. Sabina MAKSYMOWICZ, ul. Sobczaka,
Śp. Elżbieta WOJCIECHOWSKA, ul. Archimedesa
Śp. płk Tadeusz WNOROWSKI, – pogrzeb w poniedziałek, o godz. 11:00
„Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”
WSZYSTKIM DZIECIOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA : SZCZĘŚLIWEGO DZIECIŃSTWA I MIŁOŚCI RODZICÓW.