Podziękowanie od Księdza z Ukrainy:

Szczęść Boże ! Drodzy Koledzy! Dzięki ofiarności wielu z was, otrzymałem pierwszą pomoc dla rannych żołnierzy, służby ratowniczo-strażackiej oraz osób świeckich. Ponad 60 różnej wielkości paczek z medykamentami zostały dostarczone do Żytomierza, gdzie szczęśliwie je odebrałem i przywiozłem do Żmerynki (zdjęcia dołączone). W najbliższym czasie będą dostarczone do wyżej wymienionych osób. Niestety wojna trwa i potrzebujących jest coraz więcej. Ważnym (osobiście dla mnie) kryterium pomagania jest solidarność i to żeby potrzeba była realna i docierała do potrzebujących. Więc z mojej strony te wszystkie kryteria (solidarność, rzeczywista potrzeba i dotarcie do potrzebujących) gwarantuje. W pewnym sensie jestem przedłużeniem rąk waszej solidarności z Ukrainą. Dlatego w imieniu tych ludzi którzy otrzymali dzięki waszej ofiarności pomoc – Bóg zapłać. Tak jak powiedziałem, wojna trwa i potrzeby są duże. Dlatego serdecznie proszę o następny mini karawan (czy parę wielbłądów) pomocy. Oprócz medykamentów mogą być też paczki żywnościowe trwałego przechowywania (konserwy, soki, kawa, herbata i temu podobne) oraz chemia ( pasta do zębów, proszki do prania, szampony, żyletki do golenia i pianki itp).

Z pamięcią w modlitwie i nadzieją na waszą solidarność i zrozumienie

ks. Witek Woskobojnik

Produkty z powyższej listy można dostarczać do zakrystii. Będą systematycznie dostarczane potrzebującym.

– leki wazopresyjne (płyny infuzyjne oraz wlewniki, dobutamina, adrenalina, noradrenalina)
– heparyna drobnocząsteczkowa
– zamienniki Sewofluranu
– gąbki hemostatyczne