Matka Boża Ostrobramska
Categories: Aktualności

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej, naszej Patronki.

Dzisiaj, tj. 13.11.2022 r.,  nasza Parafia nasza przeżywała uroczystość odpustową ku czci naszej Patronki, Matki Bożej Ostrobramskiej. 

Kazania na wszystkich Mszach św. głosił ks. kan.  dr kpt. Rafał Kaniecki, Kanclerz Kurii Polowej. Sumie odpustowej, która koncelebrowali księża proboszczowie z dekanatu jelonkowskiego i księża kapelani przewodniczył i homilię wygłosił ks. Leszek Kryża, dyrektor Dzieła Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ksiądz kaznodzieja opisując obecną sytuacje na Ukrainie przypomniał nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świadczenia miłosierdzia, do czeka zachęca nas i wzywa nasza Patronka, Matka Miłosierdzia.

Msza św. zakończyła się aktem oddania Parafii pod opiekę Matki Bożej a następnie wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Po zakończonym nabożeństwie tradycyjnie  już odbył się piknik parafialny. Przybyli parafianie i goście mogli skosztować wojskowej grochówki i ciast upieczonych przez panie z parafii i panią gospodynie.