27.11.2022 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

I  NIEDZIELA  ADWENTU

Dzisiaj, tj. 27.11, w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent, czas naszego przygotowania do świętowania pamiątki Bożego Narodzenia, ale także naszego osobistego spotkania z Bogiem, którego spotykamy zarówno w Eucharystii ale także w drugim człowieku. Chrystus Pan naucza: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście” /Mt 25,40/.

Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i osoby dorosłe z lampionami.

Modlitwa wypominkowa za zmarłych połączona z odmawianiem różańca  w poniedziałek i wtorek,  po wieczornej Mszy św.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w środę, po wieczornej Mszy św.

Spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w środę o godz. 19:00.

W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i I. sobota miesiąca.

Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek o godz. 19:00, zaprasza ks. Paweł.

W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17:00.  Dzieciom z klasy IV i kandydatom do bierzmowania przypominamy o comiesięcznej spowiedzi.

Księża odwiedzą chorych z Komunią św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 Litania Do Najświętszego Serca Pana Jezusa..

Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę, po Mszy św. o godz. 7:00

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9:00, spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10:00, spotkanie lektorów w niedzielę o godz. 19:00.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia u Pana Piotra, organisty bądź u Pana Karola, kościelnego. Od przyszłej niedzieli będą także świece.

Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę o godz. 6:40 i w niedzielę o godz. 7:15.