25.09.2022 r. – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA R.L.

Dzisiaj, tj. 25.09.2022 r. przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy. Bł. Władysław z Gielniowa jest patronem Warszawy, a także pierwszym znanym z imienia poetą tworzącym w języku polskim. Był również jednym z pierwszych duchownych, który język polski wprowadził do Kościoła poprzez kazania i poetyckie teksty. Sam układał pieśni i uczył wiernych śpiewać

Dzisiaj także rozpoczyna się 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców. Polecajmy w swoich modlitwach tych, którzy musieli opuścić swoje domu z powodu biedy i wojny, ale także tych, którzy niosą im pomoc.

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
  • W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Zmiana tajemnic różańcowych w piątek po wieczornej Mszy św.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18:30.
  • Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  • Spotkanie dla lektorów w sobotę o godz. 9:00, dla ministrantów o godz. 10:00, dla kandydatów o godz. 11:00. Zaprasza ks. Krzysztof.
  • Nabożeństwa różańcowe, codziennie po wieczornej Mszy św (początek w sobotę)

Ks. Piotr organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 15-22 kwietnia. Program jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń. Więcej informacji u ks. Piotra, nr tel.: 538 337 603.

Jest już nowa Księga intencji na przyszły rok 2023.

W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• we wtorek – św. Wincentego a Paulo,
  • w środę – św. Wacława,
  • w piątek – św. Hieronima
  • w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W tym tygodniu w naszym kościele zostało zamontowane dziesięć nowych ławek.