Miłosierdzie Boże

16.04.2023 r. – II NIEDZIELA WIELKANOCNA

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Z ustanowienia św. Jana Pawła II niedziela wielkanocna jest przeżywana jako Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Każdy potrzebuje Bożego miłosierdzia i każdy ma do Bożego miłosierdzia prawo. Ale Boże miłosierdzia to nie tylko dar ale i zadanie. W kazaniu na Górze Chrystusa Pan naucza: „błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność diecezjalnej Caritas.

Składam podziękowanie za złożone ofiary dla potrzebujących oraz osobom z Parafialnego Zespołu Caritas za zakup i przekazanie tych darów na święta dla potrzebujących pomocy. W tym roku zostało obdarowanych 20 rodzin. Wszystkim zaangażowanym w te pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiaj nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek, po wieczornej Mszy św.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, po wieczornej Mszy św.

Wystawienie Najświętszego sakramentu w piątek od godz. 16:00-18:00, o 17:45 koronka do Bożego Miłosierdzia.