NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Categories: Aktualności, Ogłoszenia parafialne

09.04.2023 r. – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję za pomoc przy wykonaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego, Dziękuję ministrantom, lektorom, kantorom. Składam podziękowanie Panu Piotrowi – organiście i Panu Karolowi – kościelnemu. Dziękuję osobom niosącym baldachim i feretrony. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

Jutro, w poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę

„Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał”

Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!

Wielka Noc Zmartwychwstania to czas, w którym godzina ciemności zostaje uwieńczona blaskiem chwały, krańcowa słabość przeradza się w moc, pozorna klęska w trwałe zwycięstwo.

To jest fundament naszej wiary i naszej nadziei.

W świetle Paschy życie nabiera specjalnego sensu.

Choć nadal doświadczamy cierpienia i zła, ufamy, że Dobro, Prawda, Miłość i Życie ostatecznie zatryumfują.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wszystkim otwartego serca, które będzie gotowe przyjąć Żywego Pana, otwartych oczu, które dostrzegą znaki Jego obecności i ślady jakie zostawia w naszym życiu. Niech czas Świąt wypełni paschalna radość przeżywana w gronie najbliższych i gości.

Niech Zmartwychwstały Chrystus Wszystkim błogosławi –

życzą duszpasterze